Щоб подивитись, почитати на канікулах?

Ми всі в очікуванні святкових канікул, коли зі спокійною душею можна буде закрити вкладення з офіційною поштою та подивитись й почитати щось для себе. Команда проєкту AcademIQ вирішила спростити Вам пошуки. Ми підготували тематичну добірку відео, фільмів та книжок, які будуть вам цікавими, і  буде чим зайнятись на ці свята.

Цього тижня,  –  добірка відео з виступами з платформи TEDTalk.  У переліку Ви зможете подивитись виступи на різноманітні теми: як заохочувати студентів до навчання; яким чином освіта впливає на ментальне здоров`я; що впливає на вибір майбутньої професії та багато іншого.

  1. https://www.ted.com/talks/emilie_wapnick_why_some_of_us_don_t_have_one_true_calling

Есенціалісти можуть сказати: неможливо бути всім й одразу. А що, якщо потенціал та бажання не обмежуються одним лише програмуванням чи малюванням картин? Емілі Вапнік розповідає про те, чому ми не можемо знайти справу свого призначення. Відповідь: не тому, що ми нічого не вміємо, а тому, що можемо робити добре кілька речей одночасно. Ми можемо бути фізиком, який професійно грає на барабанах, або бути одразу й режисеркою, сценаристкою та акторкою.  Дізнайтесь, хто такі мультипотенціалісти, і яка їх суперсила.

 

  1.     https://www.ted.com/talks/ramsey_musallam_3_rules_to_spark_learning

Що є важливішим: сфокусувати свою увагу на навчальному плані чи виховувати у наших дітей цікавість до науки та знань? На це питання відповідає вчитель хімії Рамсі Муссаллам. Він розповідає, що для нього є пріоритетним під час навчання своїх учнів. Як впевнений Рамсі Муссалам, фокусуючись лише на методиках викладання, учителі не зможуть повністю розкрити потенціал дітей. Яким чином цей вчитель хімії заохочує своїх студентів до пошуків нових знань, та на чому сфокусована його викладацька діяльність, дивіться у відео.

 

  1.     https://www.ted.com/talks/hailey_hardcastle_why_students_should_have_mental_health_days

Кожен, хто хоч раз стикався з дедлайнами, процесами написання наукових робіт, знають, наскільки стресовим може бути цей процес. Академічне середовище вимогливе, і перед учнями та студентами стоять серйозні виклики, що часто можуть фруструвати, а інколи й приводити до «емоційного вигорання».  Хейлі Хардкастл розповідає, чому студентам й учням повинні пропонувати дні психічного здоров`я. Як правильно адвокувати свої потреби, що таке емоційна гігієна, та як говорити про ментальне здоров`я без стигми, дивіться у відео.

 

  1.     https://www.ted.com/talks/sir_ken_robinson_do_schools_kill_creativity?referrer=playlist-re_imagining_school#t-3557

Колись Шекспіру було 7 років, і колись він навчався у школі. Згодом він став автором творів, що перекладені багатьма мовами світу, а його п`єси з`являються майже на кожній театральній сцені. Що було б, якби тоді в дитинстві йому заборонили писати, і змушували займатись виключно математикою, історією, теологією? Сер Кен Робінсон, автор багатьох книжок про освіту та креативність, переглядає освітню парадигму, у якій найменшу цінність мають творчі науки – музика, танці, малювання. Він виступає за радикальне переосмислення наших шкільних систем з метою виховання творчості та визнання багатьох типів інтелекту.

 

  1.     https://www.ted.com/talks/sal_khan_let_s_teach_for_mastery_not_test_scores

Навчати заради знань – не для оцінок. Девіз Салмана Хана, викладача та засновника Академії Хана – безкоштовної онлайн-платформи для навчання. Він впевнений, що формуючи в дітей поняття важливості оцінки, ми залишаємо фокус того, що справді є важливим – накопичення компетентності та знань. Саламан Хан ділиться своїм поглядом на те, як можна з учнів виховувати справжніх науковців.

 

  1. https://www.ted.com/talks/matt_goldman_the_search_for_aha_moments

Метт Голдман не був відмінником на уроках музики та англійської. Він отримував не найвищі бали і багато разів чув про свої роботи «краще, ніж очікувалось». Проте тепер він автор пісень, продюсер та виконавець відомої американської групи Blue Man Group. Дізнайтесь про інноваційні та нестандартні підходи, що використовувались під час створення групи Blue Man Group, і як вони трансформувались у створеній Меттом Голдманом школі  –  Blue School.

 

  1.     https://www.ted.com/talks/sir_ken_robinson_how_to_escape_education_s_death_valley

Сер Кен Робінсон вважав, що креативність є важливою запорукою розвитку людини. Проте сфера освіти створена таким чином, що здатна блокувати шляхи прояву креативності. У своїй промові дослідник пояснює, чому діти кидають школу,  що, на його думку,  формує компетентність та знання людини. Освіта є системою для людей, саме тому в фокусі має бути бажання учнів та студентів. Головною ціллю має бути не командування та контроль виконання задач, а «клімат контроль», надання більше опцій та можливостей, аби кожен учасник освітнього процесу міг розвиватися в цій системі.

 

  1.     https://www.ted.com/talks/bill_gates_teachers_need_real_feedback

Чому ми маємо оцінювати роботу вчителів? У своєму виступі, американський бізнесмен, філантроп, автор книжок та засновник компанії Microsoft Білл Гейтс розповідає, як ми можемо покращити роботу вчителів та допомогти їм розкрити свій потенціал. Чому ми маємо давати повний відгук на роботу вчителів, та чому оцінки «задовільно» недостатньо, дивіться у виступі Білла Гейтса на платформі TEDtalk.

 

  1.     https://www.ted.com/talks/sal_khan_let_s_use_video_to_reinvent_education

Як була створена безкоштовна освітня платформа Академія Хана. Розробник платформи, американський підприємець та викладач Салман Хан розповідає, як за допомогою нових технологій можливо навчити дітей шкільній програмі. Яким чином відео є потужним інструментом у навчанні учнів математики, історії та інших предметів, дивіться за посиланням.

 

  1. https://www.ted.com/talks/sheena_iyengar_the_art_of_choosing

Шина Айенгар досліджує, як ми робимо вибір, і що впливає на це рішення. Вона наводить крос-культурні особливості, що можуть впливати на прийняття того чи іншого рішення. У своїй промові дослідниця розповідає про тривіальні приклади та про більш серйозні рішення, що впливають на наше подальше життя. Про фактори, що впливають на прийняття нами рішень, дивіться у відео.

 

Усі відео англійською мовою, проте у вас є опція обрати українські субтитри. 

Матеріал підготувала асистентка проєкту “Ініціатива академічної доброчесності та якості освіти” Євгенія Москалевич.