29 квітня відбувся круглий стіл “Академічна доброчесність в освітньому середовищі: виклики та практики”, організований проєктом “Ініціатива академічної доброчесності та якості освіти” спільно з Національним технічним університетом “Київський політехнічний інститут” імені Ігоря Сікорського. 

Метою круглого столу було обговорити управлінські практики та моделі з підтримки академічної доброчесності в ЗВО, обмінятись досвідом та спільно знайти шляхи подолання випадків академічної недоброчесності в освітній сфері. Захід з вітальним словом відкрили Скотт Вітмор, Заступник аташе з питань культури Посольства США в Україні, та Ярема Бачинський, Директор Американських Рад з міжнародної освіти. Круглий стіл складався із двох панельних дискусій.

Перша панель була зосереджена на успішних практиках та політиках університетів щодо підтримки системи академічної доброчесності та якості освіти в університетах, та зібрала представників різноманітних галузей: технічного, класичного, медичного та педагогічного університетів. Спікери заходу презентували успішні моделі та практик по культивуванню цінностей академічної доброчесності в їхніх ЗВО.

Спікерами сесії, присвяченої управлінським практикам ЗВО, стали Анатолій Мельниченко – проректор з навчальної роботи, Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського», Антон Пантелеймонов – проректор з науково-педагогічної роботи, Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна, Валерій Сорока – проректор з науково-педагогічної та навчальної роботи, Національний університет водного господарства та природокористування, та Ігор Геруш – проректор з науково-педагогічної роботи, Буковинський державний медичний університет.

Друга панельна дискусія охопила законодавчі ініціативи по регулюванню академічної доброчесності. Голова  Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти Сергій Квіт та його заступник Іван Назаров презентували законодавчі напрацювання НАЗЯВО щодо правових та практичних норм регулювання питань академічної доброчесності. Володимир Адаменко, заступник декана Радіотехнічного факультету НТУ «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського», розповів про проблеми та виклики, що виникають на рівні Університету, із порушенням академічної доброчесності. До обговорення також доєдналася Наталія Піпа, народна депутатка України ІХ скликання, секретарка Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій. Наталія Піпа розповіла про стан слухання проєкту Закону України “Про академічну доброчесність” та висловила підтримку та готовність лобіювати цей проєкт закону та тему академічної доброчесності в стінах парламенту. Сесію закрив освітній омбудсмен Сергій Горбачов, який наголосив, що академічна доброчесність починається не з написання наукових робіт в університетах, а ще з дитячого садочку.

Пам`ятаймо, що академічна доброчесність стосується кожного!

Дякуємо усім учасникам і учасницям заходу та всім тим, хто доєднався до перегляду трансляції на Youtubе. Ми також принагідно нагадуємо, що запис круглого столу “Академічна доброчесність в освітньому середовищі: виклики та праткики” доступний на каналі проєкту.

 

Матеріал підготувала Євгенія Москалевич, асистентка проєкту “Ініціатива академічної доброчесності та якості освіти”