Святкові дні вже майже минули, і схоже, що вже всі книжки були прочитані, а всі фільмі переглянуті. Проте, ми вирішили підготувати для Вас ще одну тематичну новорічну добірку. Цього тижня – це добірка фільмів, аби було що подивитись на решту зимових канікул та свят.

 

 

Бен – батько великого сімейства. Діти не ходять до звичайної школи, щоб дістати їжу, вони полюють на диких тварин, а рани лікують мохом. Бен Кеш його дружина Леслі та їхні шестеро дітей живуть подалі від цивілізації, у штаті Вашингтон. Проте, коли Леслі помирає, дітям та Бену доведеться зустрітися з реальним світом.

 

 

Елізабет Холмс вважалася однією із найуспішніших жінок на Землі завдяки революційним розробкам у сфері аналізу крові. Її компанію Theranos оцінювали в кілька мільярдів доларів, проте згодом всі її наукові доробки були визнані недійсними. У 2018 році  Theranos викрали у шахрайстві. Цей документальний фільм показує піднесення та падіння компанії Theranos, разом із його засновницею.

 

 

У стані глибокої депресії, Хантер Адамс потрапляє до психіатричної клініки. Там він робить неймовірне для себе відкриття – найкраще лікує сміх. Зрозумівши значущість своєї знахідки, Хантер Адамс йде навчатися до медичної школи. На своєму власному прикладі Адамс розуміє, що сміх дійсно може зцілювати, і в кількох випадках його підхід дійсно рятує життя людей.

 

 

Кожен день Вілл устає й приходить на роботу в Массачусетський технологічний університет, де він миє підлогу й прибирає. На дозвіллі він зустрічається з друзями, травить байки, а інколи втрапляє в халепи. А ще Уілл вміє вирішувати найскладніші математичні задачі, він геній, який зі зневагою ставиться до свого таланту.  Проте, після чергової халепи, його погляди на навчання зміняться.

 

 

Фільм знятий за мотивами роману Мюріел Спарк «Найкращі роки міс Джин Броді». 1950-і роки,  Кетрін Вотсон отримала посаду викладачки мистецтв у престижній жіночій школі – Коледжі Веллслі. Вона навчає молодих дівчат не тільки мистецтв, але й як набратись мужності боротись за своє існування та як у світі повним стереотипів щодо жінок працювати та самим заробляти собі на життя.

 

 

Фільм заснований на реальних подіях. Школа Саммергілл була заснована у 1921 році Олександром Нілом, вона функціонує і тепер. Головним принципом школи є свобода дітей та їхня самореалізація. Діти самі управляють школою, а викладачі для них як старші товариші. Школа Саммергілл неодноразово зазнавала критики за своє адміністрування навчальними програмами та методами виховання дітей. Проте її випускники – це впевнені в собі та щасливі люди.

 

 

Це фільм про вчительку та її важких учнів, в яких ніхто не вірить і які не вірять самі у себе. Клас, який їй дістався розділений за расовим та клановим поділом. Проте молода вчителька вирішує не здаватись і намагається виховати у дітей повагу до себе й головне до одне одного.

 

 

Головна мета життя музиканта Гленна Холланда – записати симфонію, яка залишити слід в історії. Проте після одруження музика Гленн залишає своє життя мандрівного музиканта та йде викладати музику у місцеву школу. Протягом тридцяти років він заохочував своїх учнів творити музику, і навчався жити  та вирішувати власні проблеми.

 

 

Генрі Бартс не любить затримуватись подовгу на одному робочому місці. Якось він прибуває до державної школи, щоб провести кілька уроків як учитель на заміну. У школі він стикається з байдужістю викладачів щодо своїх учнів. Генрі знає як зацікавити дітей, і дуже швидко стає найулюбленішим викладачем у школі. “Учитель на заміну” чудовий глибокий фільм, про соціальне відчуження та самотність.

 

 

Головні герої – п`ять школярів вищої школи містечка Шермер: Еллісон Рейнольдс, Ендрю Кларк, Джон Бендер, Брайан Джонсон та Клер Стендіш. Покарані адміністрацією школи, вони мають всю суботу відбути покарання у шкільній бібліотеці. Всі вони різні, з різних шкільних груп та “кланів”, і здавалось, звести їх всіх в одній кімнаті буде небезпечним рішенням, проте врешті решт їм вдається оминути всі розбіжності між собою та знайти спільну мову.

Фільми подивилася та порекомендувала асистентка проєкту “Ініціатива академічної доброчесності та якості освіти” Євгенія Москалевич.